Chrobry Głogów przegrywa ze Skrą

Chrobry wrócił na swój teren, ale nie okazało się to szczęśliwe. W meczu ze Skrą Częstochowa zadecydował gol z 80 minuty, po którym rywale wygrali 1:0.

Poza kadrą Chrobrego na mecz ze Skrą znaleźli się kontuzjowany Mateusz Bochnak i pauzujący za czerwoną kartkę Tomasz Cywka. Okazję debiutu otrzymał za to ostatni nabytek klubu Paweł Tupaj, który zajął miejsce Mateusza. Do jedenastki powrócił też mający wcześniej cztery żółte kartki na koncie kapitan zespołu Oliver Praznovsky.

Jako pierwsi zagrozili goście. Po kilku minutach na bramkę Rafała Leszczyńskiego uderzał Szymon Szymański. Po tym przewagę wyrobili sobie głogowianie i przełożyła się ona na podbramkowe sytuacje. W 18 minucie po rzucie rożnym Adama Banasiaka niecelnie główkował Mavroudis Bougaidis. Po 180 sekundach i kolejnym dośrodkowaniu niecelnie uderzył Oliver Praznovsky. Przed najlepszą szansą stanął Dennis van der Heijden. Korzystając ze swojego wzrostu był blisko wykończenia wrzutki Adama Banasiaka z rzutu wolnego. Wydawało się, że skierowana przez niego głową futbolówka zmierza w światło bramki, lecz ta poszybowała tuż nad poprzeczką. W ostatnich minutach obie drużyny miały po jeszcze jednej bardzo dobrej szansie. W 34 minucie bramkę dla częstochowian mógł zdobyć próbujący wykończyć wrzutkę Piotr Nocoń, a świetną interwencją popisał się Rafał Leszczyński. Z kolei w 41 minucie główkował Mikołaj Lebedyński, przy czym dobrą postawą między słupkami wykazał się dla odmiany Mateusz Kos i z tego Chrobry miał tylko korner. W pierwszej odsłonie obie ekipy miały więc sporo dogodnych okazji, więcej było ich po stronie Pomarańczowo-Czarnych, ale wynik ani drgnął.

Po zmianie stron Chrobry mocno przycisnął i przez kilkadziesiąt minut miał dużą przewagę. Z tego wzięło się kilka strzałów, Pawła Tupaja czy Dennisa van der Heijdena, ale w przeciwieństwie do pierwszej części nie były one aż tak konkretne i piłka nie zmierzała po nich w światło bramki. Co nie udało się Chrobremu, zrobili przyjezdni. W 80 minucie po wrzutce z prawej strony Piotr Nocoń pokonał Rafała Leszczyńskiego. Skra prowadziła od tego momentu 1:0 i tego prowadzenia za sprawą dużej ambicji do samego końca już nie oddała.

W przyszłym tygodniu Chrobrego czekają dwa mecze. Oba odbędą się na stadionach rywali. Pierwszy w czwartek 16 września o godz. 20.30 z GKS-em Tychy, drugi w niedzielę o godz. 18.00 z Puszczą Niepołomice.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Legion Głogów najlepszym klubem w Pucharze Polski kadetów
Next Tymczasowy areszt za narkotyki

Może to Ci się spodoba

Martyna Kierczyńska z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Mamy brązowy medal Mistrzostw Świata- informuje Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów. Podium wywalczyła Martyna Kierczyńska. – Niestety dzisiaj nie udało się Martynie pokonać Nikole Fernandez z USA, ale udało się

Zwycięstwo przy wsparciu kibiców

W fazie rewanżowej głogowscy siatkarze pokonali zespół ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1. To było już drugie zwycięstwo nas ZAKSĄ w sezonie Tauron 1. Ligi. I to był bardzo ważny mecz dla

Laureaci konkursu Move&fun 2022

Powiatowy Konkurs Tańca Szkolnych Zespołów Tanecznych „Move&fun” 2022 został rozstrzygnięty! Podczas konkursu zostali również wyłonieni laureaci, którzy wystąpią 3 czerwca o godzinie 16:00 podczas Dni Głogowa! Duety I-III: 1. miejsce

Piła przypieczętował zwycięstwo głogowian

Chrobry pokonuje ŁKS Łódź 1:0, wygrywa po raz czwarty z rzędu na swoim terenie, powraca do ligowej ósemki i w spokoju może oczekiwać ostatniego w tym roku meczu.  O pierwszej

Odbył się turniej dla dorosłych w singlu na otwarcie sezonu

W ostatni weekend na kortach  Chrobrego SA i krytych kortach TennisKulClub odbył się turniej na ,,Otwarcie sezonu Tenisowego 2022 r.’’  dla dorosłych w Singlu. Wzięło w nim udział 21 osób. Wyniki