Piła przypieczętował zwycięstwo głogowian

Chrobry pokonuje ŁKS Łódź 1:0, wygrywa po raz czwarty z rzędu na swoim terenie, powraca do ligowej ósemki i w spokoju może oczekiwać ostatniego w tym roku meczu.

O pierwszej połowie niewiele można napisać. Co prawda strzały były po obu stronach, więcej w wykonaniu mających optyczną przewagę łodzian, ale niecelne. Po prostu spotkały się jedne z najlepszych w Fortuna 1 Lidze defensyw i jak przystało na taki pojedynek, po 45 minutach nie mieliśmy ani jednej bramki.

Drugą połowę aktywnie zaczął Chrobry. Najpierw akcję, w którą zamieszani byli Dominik Piła z Dennisem van der Heijdenem, kończył Paweł Tupaj, a po chwili z dystansu przymierzył Marcel Ziemann, ale oba te strzały były niecelne. ŁKS odpowiedział uderzeniami w światło bramki, przy których problemów nie miał jednak Rafał Leszczyński, jak wtedy, gdy pokonać go próbował Javier Moreno.Przyszła 59 minuta. Do posłanej w szesnastkę futbolówki wyskoczyli Mikołaj Lebedyński z bramkarzem łodzian Markiem Koziołem. Pika wróciła przed pole karne, przechwycił ją Dominik Piła i korzystając z tego, że bramka nie jest strzeżona przez golkipera przyjezdnych, strzałem z dalszej odległości i ostrzejszego kąta umieścił ją w środku. Sam Lebedyński przypłacił to urazem, od razu opuścił boisko, ale jego udział przy golu doceniono, bo pożegnały go oklaski kibiców. Bramka solidnie wyglądającemu w tej odsłonie Chrobremu dodała dużej pewności.

Pomarańczowo-Czarni z dużym zaangażowaniem bronili dostępu do własnej bramki. Rywale nie byli w stanie sforsować głogowskiej defensywy. Próbowali zza pola karnego, ale w większości przypadków niecelnie. Natomiast gdy było groźniej w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym, sprzed linii futbolówkę wybił Mavroudis Bougaidis. Każdy dawał coś od siebie. Głogowianie z bardzo dużym przekonaniem utrzymali prowadzenie i komplet punktów po raz czwarty z rzędu został przy Wita Stwosza.

W tym roku do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz. W niedzielę o godz. 15.00 Chrobry zmierzy się na swoim stadionie z Widzewem Łódź.

CHROBRY GŁOGÓW – ŁKS ŁÓDŹ 1:0 (0:0)
1:0 Piła 59

CHROBRY: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Michalec, Bougaidis, Ziemann, Kolenc, Rzuchowski, Tupaj (61 Bochnak), Lebedyński (62 Machaj), Piła, Turski (46 van der Heijden).

ŁKS: Kozioł – Dominguez, Moreno, Radaszkiewicz (82 Juric), Koprowski, Pirulo, Ricardinho (67 Corral), Szeliga, Bąkowicz (46 Klimczak), Lorenc, Rozwandowicz (46 Tosik).

ŻÓŁTE KARTKI: Bąkowicz, Lorenc.

SĘDZIA: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Mikołajkowy Kiermasz Książki Przeczytanej
Next Roksana Węgiel wystąpi w Głogowie

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Paweł Tupaj nowym piłkarzem Chrobrego

21-letni skrzydłowy Paweł Tupaj został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów. Dziś przy Wita Stwosza podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Paweł Tupaj jest dobrze znany sztabowi szkoleniowemu Chrobrego,

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

TC Chrobry Głogów w gronie najlepszych

W ostatni weekend ekipa TC Chrobry Scott Głogów wystartowała w Czechach w wyścigu etapowym RBB TOUR w składzie – Patryk Gieracki, Damian Bieniek, Piotr Mierzyński, Antoni Olszar, Szymon Łapsa i

Głogowski Klub Judo z powołaniami na Mistrzostwa Europy!

Dwóch zawodników Głogowskiego Klubu Judo – Filip Juras oraz Mateusz Surma – otrzymało powołanie na Mistrzostwa Europy odbywające się 17.06.23 – 18.06.23 w Izraelu. Do zawodów zostało powołanych 8 osób

Laureaci konkursu Move&fun 2022

Powiatowy Konkurs Tańca Szkolnych Zespołów Tanecznych „Move&fun” 2022 został rozstrzygnięty! Podczas konkursu zostali również wyłonieni laureaci, którzy wystąpią 3 czerwca o godzinie 16:00 podczas Dni Głogowa! Duety I-III: 1. miejsce