Zawodnicy GTT na mistrzostwach świata w Vichy

W dniach 2-11 czerwca w mieście Vichy we Francji odbyły się  Mistrzostwa Świata Virtus w kilku dyscyplinach sportowych: pływaniu, tenisie stołowym, lekkiej atletyce, koszykówce, piłce ręcznej  i tenisie ziemnym.  Polskę w tenisie reprezentowali: Natalia Babińska z Czerska, Dorota Kostka, Kamil Wyskida oraz Mateusz Stusiński z Głogowa pod kierunkiem trenera GTT Andrzeja Kulhawika, od kilku lat opiekującego się kadrą Polski ,,Sprawni –Razem”.

Na Mistrzostwach Świata w Vichy Francji, Mateusz Stusińki, zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, spisał się bardzo dobrze o tak wysokiej randze zawodów, zajmując 15 miejsce w singlu, 7 w mikście oraz 6 miejsce w deblu-relacjonuje Andrzej Kulhawik.

Po tygodniowych zmaganiach w 29-stopniowym upale, dziewczyny wywalczyły w deblu drugie miejsce w grupie światowej, gdzie przegrały tylko z Francją.

W deblu panów Mateusz Stusiński wraz Kamilem Wyskidą ostatecznie zajęli 6 miejsce.

W miksie Dorota Kostka z Mateuszem Stusińskim zajęli 7 miejsce.

Ekipa nasza bardzo dzielnie zniosła kilkunastogodzinną podróż autokarem do Vichy  i kilkugodzinny przejazd pociągiem do swoich miast. Była to bardzo wyczerpująca podróż dla tych młodych sportowców -ocenia trener zawodników.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Głogowski Klub Judo z powołaniami na Mistrzostwa Europy!
Next Wystawa malarstwa Romy Pilitsidis

Może to Ci się spodoba

Laureaci konkursu Move&fun 2022

Powiatowy Konkurs Tańca Szkolnych Zespołów Tanecznych „Move&fun” 2022 został rozstrzygnięty! Podczas konkursu zostali również wyłonieni laureaci, którzy wystąpią 3 czerwca o godzinie 16:00 podczas Dni Głogowa! Duety I-III: 1. miejsce

Doskonały start głogowskiego kolarza

Patryk Gieracki z TC Chrobry Scott  Głogów zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej 65. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej”, który odbył się w dniach 3-6.08.2021. W czołowej dziesiątce sklasyfikowany został

Szkolili się w FC Sevilla

FC Sevilla to wicelider hiszpańskiej Primera Division, jedna z najprężniej działających akademii piłki nożnej w Hiszpanii i gospodarz stażu trenerskiego, w którym uczestniczyli trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. –

Karolina Wójcik z Pucharem Polski Początkujących Kettlebell Lifting

W sobotę, 11grudnia, w Obornikach Wielkopolskich odbył się Puchar Polski Kettlebell Lifting. Ponad 100 zawodników m.in. z: Rzeszowa, Gdańska, Białegostoku, Głogowa, Wrocławia, Pruszcza Gdańskiego, Drezdenka, Poznania, Kalisza rywalizowało w hali

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Młodzi tenisiści rozegrali turniej z okazji Dnia Dziecka

29 maja odbył się turniej tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka, organizowany przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Zawody rozpoczęły się w godzinach porannych, a do rozgrywek stanęło 42 dzieci. Turniej rozegrano