W nowy sezon z kompletem

Chrobry wchodzi w nowy sezon z wyjazdowym zwycięstwem. Po bramkach Olivera Praznovskyego i Mateusza Bochnaka głogowianie wygrali ze Stomilem Olsztynem 2:1 i już na starcie dopisują do swojego konta komplet punktów.

Mecz zaczął się od niebezpiecznego ataku gospodarzy. W 6. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Moneta, a Chrobrego uratował słupek. Na szczęście z każdą minutą głogowianie nabierali coraz większej pewności i dwukrotnie to udokumentowali. W 20. minucie po raz drugi w tym spotkaniu wykonywali rzut rożny. Po wrzutce Adama Banasiaka celnie główkował Oliver Praznovsky i tym samym kapitan Pomarańczowo-Czarnych stał się pierwszym strzelcem zespołu w nowym sezonie.

W 34. minucie Chrobry podwyższył prowadzenie. Za szesnastką przy piłce znaleźli się Dominik Piła z Mateuszem Bochnakiem. Ten drugi zauważył wychodzącego z bramki golkipera Stomilu i podjął błyskawiczną decyzję o lobie, po którym futbolówka powoli, ale pewnie zmierzała do środka. Świetnie przywitał się więc z klubem, już w debiucie efektownie wpisując się na listę strzelców.

Po 45 minutach Chrobry był na dwubramkowym prowadzeniu i z optymizmem można było oczekiwać kolejnej części.

Po przerwie Chrobry oddał inicjatywę i zagrożenie stwarzali głównie olsztynianie. W 55. minucie sam na sam z Rafałem Leszczyńskim wyszedł Łukasz Moneta, ale po minięciu głogowskiego golkipera trafił w boczną siatkę. W 63. minucie strzał tego samego zawodnika obronił Leszczyński, a po 180 sekundach przewrotką, tyle że niecelną popisał się Merveille Fundambu. Fundambu wniósł ożywianie w szeregi miejscowych i w 69. minucie z kilkunastu metrów zdobył kontaktowego gola. Poprzedzające to uderzenie Łukasza Monety zostało przyblokowane, a futbolówka wypluta, ale szybko wróciła pod nogi zawodnika Stomilu i na 20 minut przed końcem zrobiło się 1:2.

Pomarańczowo-Czarni byli w dużych opałach, ale wyszli z nich obronną ręką. Stomilowcy nie potrafili pójść zdecydowanie za ciosem, Chrobry trochę uspokoił grę i w efekcie do końca spotkania już nic dużego się nie wydarzyło. Głogowianie wywożą z Olsztyna komplet punktów.

W drugiej kolejce przed Chrobrym daleki wyjazd do Gdyni. Mecz z Arką zaplanowano na sobotę 7 sierpnia na godz. 20.30.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Polskie symbole narodowe – wystawa na zamkowym dziedzińcu
Next Jak zrobić oczko wodne z wodospadem?

Może to Ci się spodoba

Odbył się turniej dla dorosłych w singlu na otwarcie sezonu

W ostatni weekend na kortach  Chrobrego SA i krytych kortach TennisKulClub odbył się turniej na ,,Otwarcie sezonu Tenisowego 2022 r.’’  dla dorosłych w Singlu. Wzięło w nim udział 21 osób. Wyniki

Głogowski Klub Judo z powołaniami na Mistrzostwa Europy!

Dwóch zawodników Głogowskiego Klubu Judo – Filip Juras oraz Mateusz Surma – otrzymało powołanie na Mistrzostwa Europy odbywające się 17.06.23 – 18.06.23 w Izraelu. Do zawodów zostało powołanych 8 osób

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Sukcesy zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

W dniach 24-27 lipca zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z sukcesami wystartowali w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Gorzowie Wielkopolskim. W młodszej kategorii do lat 12 klub reprezentował Adam Łukasiewicz, który zdobył

Złoty certyfikat dla APN Chrobrego Głogów

Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Głogów przyznano Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Chrobry jest jedną z trzech szkółek na Dolnym Śląsku, która otrzymała złoty stempel jakości szkolenia w kategoriach wiekowych

Piła przypieczętował zwycięstwo głogowian

Chrobry pokonuje ŁKS Łódź 1:0, wygrywa po raz czwarty z rzędu na swoim terenie, powraca do ligowej ósemki i w spokoju może oczekiwać ostatniego w tym roku meczu.  O pierwszej