Pozytywny koniec sezonu

Puszcza dość szybko chciała ustawić sobie ten mecz i niemal od początku była w natarciu. W 13. minucie Emile Thiakane pokonał Karola Dybowskiego, ale sędzia z uwagi na pozycję spaloną gola nie uznał. Po chwili temu samemu zawodnikowi przeszkodził świetnie interweniujący, powracający do składu Karol Dybowski, którego wspomógł jeszcze interweniujący na linii Jakub Kuzdra. W 24. minucie po stałym fragmencie – jak zwykle groźnym w wykonaniu Puszczy – z bliska spudłował główkujący Kamil Zapolnik. To zresztą nie były wszystkie okazje w wykonaniu gospodarzy. Wyraźnie cisnęli, lecz defensywa głogowian nie skapitulowała.

Drugą część dla odmiany lepiej zaczął Chrobry. Groźnie z ostrzejszego kąta uderzył Patryk Mucha. Bramkarz miejscowych Kewin Komar stanął na posterunku, a po dobitce Kamila Wojtyry sytuację uratował Wojciech Hajda. Tyle że po tym to znów Puszcza zaczęła dochodzić do głosu. W 51. minucie sędzia Łukasz Szczech po raz drugi nie uznał jej bramki, bo trafiający Kamil Zapolnik był na spalonym. W 67. minucie kolejne zagrożenie, po nim korner, a po rzucie rożnym następne – tyle że Kamil Zapolnik skierował futbolówkę nad poprzeczkę.

Na kwadrans przed końcem Chrobrego ochronił Karol Dybowski, gdy po zamieszaniu bliżej bramki przedarł się Rok Kidric i po jego strzale to właśnie Dybowski instynktownie odbił piłkę.

Tyle niewykorzystanych sytuacji zgodnie z piłkarskim przysłowiem się zemściło. W 89. minucie po wrzutce Jakuba Kuzdry do główki zbierał się Rafał Wolsztyński. Blokując próbującego interweniować Kewian Komara zmusił go do błędu – niepewnego piąstkowania. To po tym przy piłce znalazł się Jakub Górski i głową z kilkunastu metrów wpakował ją do środka. Przez długie minuty pozostające do końca, bo do regulaminowego doliczono ich aż siedem, Chrobry nie oddał prowadzenia i do Głogowa wraca z kompletem punktów, a przede wszystkim w lepszych nastrojach. Po trudach rundy wiosennej po takiej końcówce złożonej z pięciu kolejek bez porażki na nowy sezon będzie się czekać bardziej komfortowo.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Kolejny sukces policyjnych lekkoatletów
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Zwycięstwo przy wsparciu kibiców

W fazie rewanżowej głogowscy siatkarze pokonali zespół ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1. To było już drugie zwycięstwo nas ZAKSĄ w sezonie Tauron 1. Ligi. I to był bardzo ważny mecz dla

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Laureaci konkursu Move&fun 2022

Powiatowy Konkurs Tańca Szkolnych Zespołów Tanecznych „Move&fun” 2022 został rozstrzygnięty! Podczas konkursu zostali również wyłonieni laureaci, którzy wystąpią 3 czerwca o godzinie 16:00 podczas Dni Głogowa! Duety I-III: 1. miejsce

Martyna Kierczyńska z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Mamy brązowy medal Mistrzostw Świata- informuje Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów. Podium wywalczyła Martyna Kierczyńska. – Niestety dzisiaj nie udało się Martynie pokonać Nikole Fernandez z USA, ale udało się

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Szkolili się w FC Sevilla

FC Sevilla to wicelider hiszpańskiej Primera Division, jedna z najprężniej działających akademii piłki nożnej w Hiszpanii i gospodarz stażu trenerskiego, w którym uczestniczyli trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. –