Głogowski Klub Judo z powołaniami na Mistrzostwa Europy!

Dwóch zawodników Głogowskiego Klubu Judo – Filip Juras oraz Mateusz Surma – otrzymało powołanie na Mistrzostwa Europy odbywające się 17.06.23 – 18.06.23 w Izraelu.

Do zawodów zostało powołanych 8 osób z Polski, w tym dwóch z głogowskiego klubu. Będą walczyć w dwóch formułach Gi oraz NoGi w kategorii wiekowej junior młodszy U16. Jednocześnie trenerka Paulina Juras została powołana przez Polski Związek Ju-jitsu Sportowego jako Trener Asystent Trenera Kadry Narodowej.

Jesteśmy dumni z naszych zawodników oraz Pani Trener, mamy nadzieję, że nie sprzedadzą tanio skóry i będą godnie reprezentować nasz kraj, miasto oraz klub. Od dłuższego czasu chłopcy jeżdżą na dodatkowe treningi do zaprzyjaźnionego klubu Cyklon z Zielonej Góry, gdzie treningi prowadzi Piotr Firlej są również wspierani treningowo przez klub Legion Głogów przez trenerów Macieja Domińczaka oraz Rafała Kaczmarka. Dodatkowo pomocny jest również Marcin Szpociński, który dogląda zawodników podczas klubowych treningów. GKJ długo nie posiadał żadnego zawodnika w Kadrze Narodowej Ju-jitsu, a po raz pierwszy w historii nasz trener został powołany na trenera wspomagającego Kadrę Narodową – zaznacza dumny Prezes Głogowskiego Klubu Judo Arkadiusz Juras.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Jubileusz Patriotycznego Głogowa
Next Zawodnicy GTT na mistrzostwach świata w Vichy

Może to Ci się spodoba

Legion Głogów najlepszym klubem w Pucharze Polski kadetów

Na warszawskim AWFie został rozegrany Puchar Polski kick-light kadetów młodszych i starszych. Zawodnicy Legionu wywalczyli pięć medali, dwa złote (Maja Mołodecka -65kg i Nadia Moździoch-50kg) i trzy srebrne medale (Jagoda

Kolejny sukces policyjnych lekkoatletów

W dniu 28 maja br. na strzelnicy Fundacji Wsparcia Reduta w Pionkach odbyły się I Otwarte Zawody w Biathlonie Letnim z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. W zawodach

Młodzi tenisiści rozegrali turniej z okazji Dnia Dziecka

29 maja odbył się turniej tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka, organizowany przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Zawody rozpoczęły się w godzinach porannych, a do rozgrywek stanęło 42 dzieci. Turniej rozegrano

TC Chrobry Głogów w gronie najlepszych

W ostatni weekend ekipa TC Chrobry Scott Głogów wystartowała w Czechach w wyścigu etapowym RBB TOUR w składzie – Patryk Gieracki, Damian Bieniek, Piotr Mierzyński, Antoni Olszar, Szymon Łapsa i

Doskonały start głogowskiego kolarza

Patryk Gieracki z TC Chrobry Scott  Głogów zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej 65. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej”, który odbył się w dniach 3-6.08.2021. W czołowej dziesiątce sklasyfikowany został