Picasso w Głogowie! Wystawa już otwarta

Picasso w Głogowie! Wystawa już otwarta

Od dziś w Galerii Edukacji Twórczej Centrum Kultury MOK można oglądać wystawę zatytułowaną „Ludzka Komedia” prezentującą oryginalne litografie Pabla Picassa.

Jest to wyjątkowy moment, dlatego że głogowianie mają szansę obejrzeć litografię człowieka, który ma jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk wśród artystów XX wieku.

mówi Bartłomiej Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Dzięki współpracy z Epicentrum Art Gallery z Opola na wystawie można zobaczyć 16 oryginalnych litografii autorstwa Pabla Picassa.

Za sprawą dobrej współpracy, długich rozmów, poszukiwań, dogadywania udało nam się takie rzeczy pozyskać. Była już Szymborka, która zrobiła furorę, teraz jest Picasso, a to nie jest nasze ostatnie słowo.

zaznacza dyrektor MOK-u, nie chce jednak zdradzić na co jeszcze mogą liczyć głogowianie, w tym roku.

Wystawę można oglądać do 28 maja w godzinach od 10.00 do 18.00. w Galerii Edukacji Twórczej Centrum Kultury MOK w Głogowie.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous Bicie rekordu w pompkach na komendę
Next Kradzież z włamaniem i narkotyki- sprawcy zatrzymani na gorącym uczynku

Może to Ci się spodoba

Reggae na Bulwarze

Przypominamy, że już jutro, 31 lipca na Bulwarze Nadodrzańskim odbędzie się koncert reggae. Wystąpi Szaman i jego Pozytywna Grupa Bębniarska – AFROTUBA. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Źródło:

Kilka tysięcy osób odwiedziło głogowską placówkę podczas Nocy Muzeum

Zaproszeni do udziału w imprezie rekonstruktorzy inscenizowali na zamkowym dziedzińcu najważniejsze wydarzenia związane ze średniowiecznym Głogowem. Chcemy bardzo mocno podkreślić, jak ważnym ośrodkiem był przed wiekami Głogów. Będą również pokazy

Historia dworca PKS

Jeszcze pół wieku temu pomiędzy ulicami Spółdzielczą, 1-go Maja i Jedności Robotniczej istniał prowizoryczny dworzec. Był on wielkim klepiskiem z obskurnym barakiem, a po ulewach zamieniał się w bagnisko pełne

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Pokaz filmów krótkometrażowych nominowanych do Oscara

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pokazy filmów krótkometrażowych, nominowanych do Oscara. 19.05.2022 godz. 20.00 – Krótkometrażowe Filmy Aktorskie Nominowane do OSCARA 23.06.2022 godz. 20.00 – Krótkometrażowe Filmy Animowane Nominowane do OSCARA Bilety:

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź