Kilka tysięcy osób odwiedziło głogowską placówkę podczas Nocy Muzeum

Kilka tysięcy osób odwiedziło głogowską placówkę podczas Nocy Muzeum

Zaproszeni do udziału w imprezie rekonstruktorzy inscenizowali na zamkowym dziedzińcu najważniejsze wydarzenia związane ze średniowiecznym Głogowem.

Chcemy bardzo mocno podkreślić, jak ważnym ośrodkiem był przed wiekami Głogów. Będą również pokazy walki piastowskich wojów, oczywiście w nawiązaniu do tego co wydarzyło się w mieście na przestrzeni wieków -mówił Przemysław Kubiczek, jeden z rekonstruktorów z grupy Walhalla.

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tradycyjnie również spora kolejka ustawiała się przed wejściem na zamkową wieżę. Nie brakowało również chętnych do oglądania muzealnych wystaw- relacjonuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów swoją premierę dla zwiedzających miała najnowsza ekspozycja przygotowana przez pracowników MAH, czyli wystawa zatytułowana „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej”.

Impreza była również pożegnaniem z wystawą „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV–XVI wieku ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu”, która wkrótce wróci do Wrocławia.

Wieczorem, w zamkowej fosie odbył się koncert z cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Podobnie jak w ubiegłym roku można było obejrzeć i posłuchać głogowskich wykonawców – zespołu Nieobecni, grupy U Jana, Tadeusza Kolańczyka oraz Bernadetty Zamarii.

Ostatni zwiedzający Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie opuścił jego mury tuż przed północą. W sumie placówkę odwiedziło blisko 3200 osób.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

 

Previous Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Next Kolejny sukces policyjnych lekkoatletów

Może to Ci się spodoba

Jubileusz Patriotycznego Głogowa

Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów ma już 10 lat! Z okazji swojego jubileuszu członkowie stowarzyszenia zapraszają na mszę świętą. To już 10 lat! Z tej okazji zapraszamy na Mszę Św. w intencji

Reggae na Bulwarze

Przypominamy, że już jutro, 31 lipca na Bulwarze Nadodrzańskim odbędzie się koncert reggae. Wystąpi Szaman i jego Pozytywna Grupa Bębniarska – AFROTUBA. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Źródło:

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Głogowski Chór Gospel Space of Grace zaprasza na koncert charytatywny

Honorata choruje na nowotwór jajnika. Po dziesięciu miesiącach przyjmowania leków doszło do reemisji choroby. Mimo bólu i niezwykłego ciężaru, który niesie za sobą nowotwór nie traci nadziei i walczy dalej.

Stan wojenny 1981 – 1983. Wystawa w głogowskim muzeum

13 grudnia 1981 roku na obszarze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadzony został stan wojenny. Czterdziestą rocznicę tego wydarzenia upamiętnia ekspozycja czasowa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Wystawa elementarna, przygotowana przez Biuro

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź