Jubileuszowy koncert „Rośliny” na Dniach Głogowa

Jubileuszowy koncert „Rośliny” na Dniach Głogowa

Zespół Roślina powstał w 2001 roku. W 2009 roku na jakiś czas grupa zawiesiła swoją działalność, ale w końcu wróciła na scenę w nowym składzie. Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się na początku 2014 roku. Od tamtej pory Roślina cały czas koncertuje. Pierwsza płyta zespołu wyszła w 2015 roku i zatytułowana była „Na zdrowie”.

W ubiegłym roku zespół obchodził swój jubileusz 20-lecia. Niestety pandemia uniemożliwiła wielkie świętowanie, dlatego koncert który zagrają na tegorocznych Dniach Głogowa będzie wydarzeniem jubileuszowym. Z okazji 20-lecia zespół wydał swoją drugą płytę zatytułowaną „Zielona”. Płytę będzie można kupić podczas niedzielnego koncertu, 5 czerwca, gdzie artyści wystąpią razem z zaproszonymi gośćmi.

Od 20 lat wokalistą jest niezmiennie Krzystof Horka Horacy, natomiast skład reszty zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Dziś grają w składzie:

Norbert Dzielnicki – perkusista, Marcin Reszewicz – gitara basowa, Karol Kikowski , instrumenty klawiszowe i Jacek Krzyszkowski – gitara solowa oraz wokal. Ważną postacią w zespole jest Wojtek Kubiakowski, który pisze teksty piosenek.

Na najnowszej płycie znaleźć można utwory, które stanowią powrót do korzeni i początków zespołu – stare utwory, które zostały przerobione i unowocześnione. Na płycie można znaleźć trochę bluesa, rocka a nawet trochę metalu i reagge.

Gramy taką muzykę jaką chcemy grać. Nie będziemy szli trendem narzucanym przez radio czy aktualną modę. Będziemy robić swoje.

 mówi Jacek Krzyszkowski, członek zespołu.

W ubiegłym roku zespół napisał piosenkę dla Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów.

Zwróciliśmy się z prośbą do Rośliny o stworzenie takiego hymnu i natychmiast otrzymaliśmy odpowiedź, że to dla nas zrobią. Premiera hymnu odbyła się na deskach głogowskiego teatru, a sam hymn jest idealny, taki jak sobie wymarzyliśmy. Bardzo za to dziękujemy i życzymy kolejnych lat sukcesu na scenie muzycznej.

mówi szefowa Klubu Kibica, Marta Dytwińska-Gawrońska.

Koncert zespołu „Roślina” już 5 czerwca na Placu Festynowym o godzinie 19.00.

Źródło: Urząd Miejski w Głogowie

Previous 80 milionów dla Powiatu Głogowskiego z Polskiego Ładu
Next Trening brzucha dla początkujących

Może to Ci się spodoba

Kilka tysięcy osób odwiedziło głogowską placówkę podczas Nocy Muzeum

Zaproszeni do udziału w imprezie rekonstruktorzy inscenizowali na zamkowym dziedzińcu najważniejsze wydarzenia związane ze średniowiecznym Głogowem. Chcemy bardzo mocno podkreślić, jak ważnym ośrodkiem był przed wiekami Głogów. Będą również pokazy

Walentynki w teatrze. Ruszyła sprzedaż biletów

Spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązujące do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale

Czekacie na Legendy o Ziemi Głogowskiej?

Legendy o Ziemi Głogowskiej to 150 stron tekstu ilustrowanego obrazkami. Najnowsza publikacja Towarzystwa Ziemi Głogowskiej i Miejskiego Ośrodka Kultury będzie dostępna już o najbliższego piątku (21.01). Do sprzedaży i głogowskich

Reggae na Bulwarze

Przypominamy, że już jutro, 31 lipca na Bulwarze Nadodrzańskim odbędzie się koncert reggae. Wystąpi Szaman i jego Pozytywna Grupa Bębniarska – AFROTUBA. Początek koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Źródło:

Polskie symbole narodowe – wystawa na zamkowym dziedzińcu

Na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie prezentowana jest nowa wystawa. Ekspozycja przygotowana została przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Jest jedną z

II Mała Głogowska Noc Rockowa

28 sierpnia o godz.18:30 przy Klubie Mayday na os. Kopernika odbędzie się II Mała Noc Rockowa. Zagrają: 🎸 MIASTO GNIEWU z Legnicy 🎸 CANNONBALL z Poznania – Laureat Osobowości Scenicznej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź