Czy wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych lub przewlekle chorych?

Czy wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych lub przewlekle chorych?

Osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu oraz przewlekle chore muszą spędzać większość czasu w pozycji leżącej. Dlatego ważnym elementem wyposażenia pokoju chorego jest odpowiednio przystosowane łóżko. Zapewnia ono mu komfort oraz sprzyja uzyskiwaniu lepszych efektów leczenia. Opiekunom osoby długotrwale leżącej łóżko rehabilitacyjne ułatwia czynności pielęgnacyjne. Łóżko odpowiadające tym potrzebom można zakupić. Ale jeśli czas leczenia lub rehabilitacji ma być niezbyt długi, lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie takiego funkcjonalnego mebla. W tym celu należy tylko dopełnić kilka prostych formalności.

Dla kogo potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne?

Warszawska wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych działa nieprzerwanie przez cały rok. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji, zatem można otrzymać ten mebel w każdej chwili. Na przykład gdy miał miejsce nagły wypadek i poszkodowany z urazami kończyn dolnych będzie musiał przebywać w pozycji leżącej na czas rehabilitacji. Praktyczne łóżko dla chorego leżącego z powodu trwałego inwalidztwa stale spełnia swoją funkcję, ale koszty użytkowania są dogodnie rozłożone w czasie.

Nie tylko osoby z niepełnosprawnością potrzebują pełnego komfortu. W pozycji leżącej muszą też przebywać chorzy, którzy przebyli poważny zabieg operacyjny. Nie wolno ich zbyt wcześnie pionizować. Nie wystarczy na zwykłe łóżko położyć materac przeciwodleżynowy. Łóżka szpitalne są wyposażone w odpowiednie funkcje ułatwiające opiekę i pielęgnację.

W jakich sytuacjach warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko dla chorego leżącego warto wypożyczyć aby nie ponosić jednorazowo wysokich kosztów zakupu. Ponadto są też inne sytuacje, w których wypożyczenie jest lepszą opcją niż kupno:

  1. chory ma szansę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia,
  2. w czasie rekonwalescencji chory przebywa w innym miejscu niż zamieszkuje na stałe,
  3. budżet rodziny nie pozwala na zakup jednocześnie wszystkich elementów wyposażenia pokoju chorego,
  4. istnieje pilna potrzeba a poszukiwanie odpowiedniego sprzętu może potrwać dłuższy czas,
  5. łóżko dla leżącego potrzebne jest tylko na określony czas rehabilitacji.

Komfort dla chorego, wygoda dla opiekuna

Pokój, w którym przebywa osoba z różnego tupu dysfunkcjami ruchowymi musi być w pełni dostosowany do jej potrzeb. Tak jakby znajdowała się ona w specjalistycznej placówce leczniczej. Służą do tego celu łóżka szpitalne. Jest to sprzęt mobilny. Obrotowe kółeczka w nogach łóżka umożliwiają swobodne przemieszczanie go wraz z chorym w dowolne części pokoju. To przydatna funkcja także wtedy, gdy trzeba odsunąć łóżko od ściany aby opiekun miał dostęp do chorego z każdej strony.

 Łóżka szpitalne mają wiele funkcji:

  • regulowanie wysokości obustronnie umieszczonych barierek ochronnych,
  • podwyższanie lub obniżanie leża,
  • trapez z wyciągiem,
  • ustawianie fragmentów leża pod dowolnym kątem.

Łóżko dla chorego leżącego ma wszystkie mechanizmy zasilane elektrycznie. Chory może za pomocą pilota samodzielnie zmieniać ułożenie ciała; nóg, czy pleców. Podwyższenie leża jest dla opiekuna znacznym ułatwieniem przy wykonywaniu zabiegów higienicznych. A dla rehabilitanta funkcja ta umożliwia pochylanie się nad pacjentem bez nadmiernego wysiłku.

Jak załatwić formalności związane z wypożyczeniem łóżka?

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oferuje także inne sprzęty do wyposażenia pokoju osoby przewlekle chorej takie jak stolik przyłóżkowy, szafka na kółkach i inne niezbędne akcesoria. Z pełną ofertą dobrze wyposażonej warszawskiej wypożyczalni można zapoznać się na stronie internetowej  visamed.pl. Tam można wybrać model łóżka i dodatki odpowiednie do aktualnych potrzeb.

Sprzęt rehabilitacyjny podlega refundacji z NFZ. Po uzyskaniu od lekarza specjalisty zlecenia na łóżko dla chorego leżącego trzeba uzyskać w NFZ akceptację na pokrycie kosztów zakupu. Ponieważ zwrotowi podlega tylko pewien procent ceny nowego łóżka, o wiele korzystniejsze jest wynajęcie tego sprzętu.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych ma uproszczone procedury. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem i zamówić mebel o potrzebnych rozmiarach i funkcjach. Po podpisaniu umowy na wynajem łóżko rehabilitacyjne dostarczane jest na podany adres.

Warunki i koszty wynajmu

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zakup nowego łóżka to kosztowna inwestycja. Jest ona nieopłacalna głównie w przypadku gdy łóżko dla chorego leżącego będzie potrzebne przez krótki okres. Koszt wynajmu to około 100 zł miesięcznie. W razie potrzeby kontynuowania rehabilitacji czas wynajmu można przedłużać o kolejne miesiące.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych nie tylko dowozi i instaluje łóżka ale również pomaga w wyborze i przekazuje wskazówki odnośnie do sposobów obsługi. Ponieważ sprzęt jest sterowany elektrycznie, gwarantowany jest serwis w razie awarii któregoś z elementów.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osoby chorej, jak też dla jej opiekunów. Niezależnie od tego czy ten mebel jest potrzebny na stałe, czy na krótszy czas. Dla przewlekle chorych czy dla osób chwilowo unieruchomionych po złamaniach lub zabiegach operacyjnych. Zawsze jest to opcja korzystna pod względem praktycznym i ekonomicznym.

Previous Jak skutecznie pozbyć się szkodników drewna?
Next Czy można uniknąć kradzieży lub włamania do samochodu?

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

80 milionów dla Powiatu Głogowskiego z Polskiego Ładu

Dziś w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Wojciecha Zubowskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych w powiecie. Wczoraj Premier Morawieckiego ogłosił rozstrzygnięcie rządowego programu Inwestycji Strategicznych. Nabór wniosków

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Jak skutecznie pozbyć się szkodników drewna?

Uszkodzenia drewna to zmora właścicieli nowych domów. Szkodniki drewna mogą znacznie zmniejszyć żywotność mebli i budynków, dlatego jest tak ważne, aby nie dopuścić do ich pojawienia się. W tym artykule

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź